Haradinaj: Shantazhit të Beogradit po i vjen fundi – 40 serbë duan të jenë pjesë e Ushtrisë
LAJME

Haradinaj: Shantazhit të Beogradit po i vjen fundi – 40 serbë duan të jenë pjesë e Ushtrisë

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë shantazhit dhe instumentalizimit nga Beogradi po i vjen fundi. Ai e mbështetë këtë në faktin e integrimit të serbëve në të gjitha strukturat e Kosovës. “Fakti që rreth 200 pjesëtarë të komuniteteve joshqiptare, prej tyre rreth 40 serbë, kanë aplikuar për ushtarë të Kosovës, është shenjë e qartë për integrimin […]

Vetura në krahun e kundërt të autostradës Prishtinë-Mitrovicë, policia dhe ambulanca në vendin e ngjarjes!
LAJME

Vetura në krahun e kundërt të autostradës Prishtinë-Mitrovicë, policia dhe ambulanca në vendin e ngjarjes!

Lëvizjet në kah të kundërt të rrugës janë të shpeshta në Kosovë. Një veturë është parë në mënyrë të tillë sot në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë. Siç shihet në këto pamje të Indeksonline, vetura është ndaluar në kahun e kundërt, saktësisht në fshatin Bardhosh. Policia dhe autoambulanca shihet që i janë ofruar vozitësit. Derisa, nuk dihet arsyeja […]

Sa e fuqishme është Ushtria Shqiptare |PAMJE
LAJME

Sa e fuqishme është Ushtria Shqiptare |PAMJE

Shqipëria ka një traditë të pasur ushtarake, e cila shënon fillimet e saj që në kohët antike. Ushtritë Ilire ishin disa nga ushtritë më të shquara të kohës me këndvështrimet e tyre të veçanta. Organizimet ushtarake ilire ishin strukturuar e funksiononin si të kohës së paqes dhe të kohës së luftës, shkruan Gazeta Metro. Ndërsa […]

Auto Draft
LAJME

Marrëveshja Kosovë – Serbi, Material eksklusiv nga burimet e vendimarrjes ndërkombëtare!

  DISA NGA PIKAT KYÇE TË DRAFT MARRËVESHJES SË PROPOZUAR TË “TRAKTATIT TË MIQËSISË DHE FQINJËSISË SË MIRË” NDËRMJET SERBISË DHE KOSOVËS Palët kanë rënë dakord me dokumentin zyrtar prej 22 pikash nën ndërmjetësimin e SHBA-ve, RUSISË DHE FRANCES ! 1. Palët në përfundim të miratimit të kësaj marrëveshje firmosin TRAKTATIN E MIQËSISË dhe FQINJËSISË […]