Bechteli ndërton autostradë në Serbi me çmim përgjysmë më të lirë se në Kosovë
LAJME

Bechteli ndërton autostradë në Serbi me çmim përgjysmë më të lirë se në Kosovë

Sipas Ministrisë së Infrastrukturës së Serbisë, kompania e njohur amerikane në fushën e inxhinierisë, Bechtel, shpreson të fillojë ndërtimin e autostradës që do të lidhë Korridoret e Transportit Europian X dhe XI me territorin e vendit gjatë 2019. Në tetor, qeveria serbe nënshkroi një marrëveshje mirëkuptimi me kompaninë Bechtel për ndërtimin e autostradës 110 km […]

Naim Abazi: Mbulesa nuk është e jona, nuk jem arab!
LAJME

Naim Abazi: Mbulesa nuk është e jona, nuk jem arab!

Naim Abazi në një intervistë për emisionin “Mirage” foli hapur për humanistin, Halil Kastrati, shkruan GazetaBlic.Abazi u shpreh se Kastrati ndërton me paratë e të tjerëve, madje pas reagimeve të shumta në rrjete sociale, ai doli edhe me një sqarim tjetër. Këngëtari gjithashtu foli edhe për fenë duke dhënë mendimin e tij rreth kësaj dhe […]

Shqiptarët me video interesante për aktorin që i paraqiti keq në filmin e njohur
MAGAZINA

Shqiptarët me video interesante për aktorin që i paraqiti keq në filmin e njohur

Kryeministri shqiptar, Edi Rama në prag të Samitit të Diasporës ka publikuar një video interesante, ku thërret aktorin e njohur, Liam Neeson që ta vizitoi Shqipërinë. Në videon e publikuar ka fytyra publike dhe njerëz të thjeshtë që reklamojnë perlat e turizmit shqiptar. Videoja është e lidhur me filmin ‘Taken’, ku aktori Liam Neeson ka […]

Ish luftëtari i UÇK-së reagon lidhur me mos rritjen e pensioneve për kategoritë e dala nga lufta
LAJME

Ish luftëtari i UÇK-së reagon lidhur me mos rritjen e pensioneve për kategoritë e dala nga lufta

Dje me rritje janë proceduar pagesat e pensioneve për disa nga kategoritë pensionale. Mirëpo nga rritja prej 15-20% nuk kanë përfituar edhe kategoritë e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan Indeksonline. E lidhur me këtë ka reaguar, ish-luftëtari i UÇK-së, Xhevdet Qeriqi. Ai përmes një postimi në Facebook, ka pyetur kryeministrin Ramush […]

Ramush Haradinaj “Follow” veç Anitës, kryeministri i vendosur në Instagram sikur për taksën
POLITIK

Ramush Haradinaj “Follow” veç Anitës, kryeministri i vendosur në Instagram sikur për taksën

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj njihet për aktivitetet e shpeshta në rrjetet sociale. Pavarësisht se ai nuk ka kohë t’i menaxhojë, llogaritë zyrtare në emër të tij janë të mbushura me aktivitete ditore. Por, ajo që bie në sy në profilin e tij në Instagram, është se Haradinaj vazhdon ta ndjekë vetëm një person. Bëhet […]